Čtvrtý ročník festivalu komuntního divadla v Praze PARTITURA aneb party dětí na tůrách

se konal 6. - 15. 11. 2014 ve Studiu ALTA

fotografie Jakuba Hraba z festivalu zde http://nahodilova.rajce.idnes.cz/Partitura_4/

plakát z festivalu zde / program festivalu zde /zpráva z festivalu zde

VIDEO zde

Název festivalu vychází ze skutečnosti, že dětské skupiny a rodiny putují pražskou kulturou a hledají nové příležitosti pro obohacení svých dětí.

Prostor Haly 30 a 31 studia Alta se již počtvrté proměnil v kulturní hřiště (s obří klouzačkou, kolotočem a vzdušnými lanovými cestami), které se staly atraktivní scénografií pro vybrané interaktivní inscenace a dílny.

PROGRAM 4. ROČNÍKU:

Čtvrtek 6. 11. JSEM DOBRÁ ČARODĚJNICE

Úvodní festivalový den je určen dětem od tří let.

I ti nejmenší účastníci tentokrát dostanou příležitost stát se rovnocennými partnery profesionálních umělců při čarování se známým příběhem malé čarodějnice.

9:00 - 9:45 + 12:00 - 13:00

Když je k mání čarování - pohybová, výtvarná, hudební a dramatická dílna pro předškolní děti a žáky 1. Až 4. tříd ZŠ. Divadlo proměněné v čarodějnickou kuchyni umožní dětem navařit si čáry a máry a nedotknout se země nohama. Výtvarné, dramatické a pohybové dílny, vedené interprety inscenace, jsou určeny nejmladším dětem a jejich učitelům a rodičům.

10:00 - 11:00 + 13:00 - 14:00 

HODNĚ MALÁ ČARODĚJNICEinteraktivní inscenace pro děti od 3 do 9 let.

Inscenace přichystala pro diváky překvapení na netradičně pojaté lanové scéně. Příběh malé čarodějnice, inspirovaný pohádkovou knihou Otfrieda Preusslera, vypráví o vzdoru malé holky, která se vzepře autoritám starších čarodějnic a postaví se jejich nespravedlivému odsouzení.

Autoři Lenka Tretiagová a Vojta Švejda * choreografie David Ryska, Lea Švejdová a kolektiv interpretace Vojta Švejda a Tereza Solarová, Linda Votrubová, David Ryska, Lea Švejdová, Agáta Hodková, David Králík, Jan Čtvrtník, Hedvika Řezáčová, Linda Pokorná, Sebastián Vích, Lenka Nahodilová, Anna Tretiagová a Viktorie Budínská hudba Marek Doubrava a kolektiv * scéna a kostýmy Káča HouskováDílny povedou spolu s interprety a tvůrci Štěpán a Tereza Tretiagovi                                                                                                                                               

Pátek 7. 11. MÁM JEN JEDNOHO KAMARÁDA

Druhý festivalový den nabídne dětem od 6 do 15 let a dospělým divákům dobrodružné putování po šikmých plochách a hledání osobního postoje k manipulaci a moci, k přátelství a k našemu světu, ve kterém žijeme.

9:00 - 9:45 Dílna Putování za kouzlem stromů - děti školního věku s učiteli před představením navštíví Stromovku, ve které prozkoumají a možná i odhalí tajemství prastarých stromových strážců parku.

10:00 - 11:15 + 13:00 - 14:15 + 16:00 - 17:15 / v odpoledním bloku divákům představí svojí práci mladší děti (B) TO ZUŠ Na Popelce v Praze 5

PUTOVÁNÍ VE VĚTVÍCH VE VĚTVÍCHInteraktivní inscenace pro děti 1.- 9. tříd ZŠ a dospívající mládež

Co se stane s přátelstvím, když se musí rozpřáhnout do dvou konců světa? Udrží se na prudkém svahu, spočine v měkké trávě nebo se musí rozdělit? Diváci vstoupí spolu s tanečníky a herci do imaginárního světa košatého Stromu a stanou se na okamžik malými lidmi, pro než je tento Strom celým světem. Účastníci inscenace budou putovat atraktivní scénou od koruny až ke kořenům stromu a poznají tajemství stromu, které je vlastně jedním velkým podobenstvím o naší planete.

Scénář, režie: Lenka Tretiagová a Ondrej Lipovský * scénografie a kostýmy Ondrej Lipovský * hudba Icon Orchestra * světelný design:Sebastián Vích. Tančí a hrají David Ryska, Jan Čtvrtník, Petra Brabcová, Eliška Kašparová,William Valerian, Tomáš Žižka, Agnes Kutas, Viktorie Budínská, David Králík, Ondřej Zavřel s dětmi Tanečního studia Light. Dílny spolu s interprety povedou Tereza a Štepán Tretiagovi

Sobota 8. 11. POSLECHNI HLAS SVÉHO MISTRA

Třetí festivalový den nabídne dětem od 5 let, dospívajícím a dospělým návštěvníkům odvážnou tanečně divadelní práci s mlýnským kolem v příběhu o neomezené moci, které se může postavit jenom opravdové přátelství. 

15:00 - 15:45 

Cesta do zákulisí děti od 6ti let a dospívající diváci se vystřídají na tvůrčích dílnách, kde si vyzkouší techniky pohybu v atraktivní scénografii mlýnského kola, kouzla podporovaná projekcí, zvukem, tichem a dalšími triky, díky kterým lze vytvářet osobitou divadelní atmosféru. Dílny budou vedeny interprety a tvůrci inscenace.

16:00 - 17:15/v odpoledním bloku divákům představí svojí práci starší děti (C+D) TO ZUŠ Na Popelce v Praze 5

KRABATkomunitní divadlo s interaktivním programem pro děti od 7 let a dospívající mládež.

Příběh chlapce Krabata, hlavní postavy inscenace, je jedinečný v tom, že zobrazuje dospívání jako skutečný a vážný problém. Vypráví o fascinaci dospívajícího chlapce temnými silami. Jde o příběh všech mladých lidí, kterí se do osidel nějaké moci zapletli. Z nich vede jediná cesta, cesta pevné vůle, opravdového přátelství a zázraku lásky. 
Představení je inspirováno starou lužickosrbskou legendou podle Otfrieda Preusslera Čarodějův učeň.

Scénář, režie a pedagogické vedení Lenka Tretiagová choreografie Marta Trpišovská * odborná spolupráce a hudba Mamapapa o.s. * zvuk Štěpán Tretiag * světelný design Lukáš Benda projekceTereza Tretiagová * scéna a kostýmy Dragan Stojcevski. Hrají a tančí David Králík, Vojta Švejda, Michael Vodenka, Jan Čtvrtník, Sebastián Vích, David Ryska, Eliška Kašparová, Anna Tretiagová, Lenka Nahodilová a děti Tanečního studia Light.

Neděle 9. 11. JÁ NEJSEM NESNESITELNÝ

Čtvrtý festivalový den nabídne Všem generacím jedinečnou párty túru, jejíž trasa bude stopovat aktuální starosti jednoho každého poutníka od těch nejmenších až po babičky a dědečky.

16:00 – 19:00 / v odpoledním bloku divákům představí svojí práci nejmladší děti (A) TO ZUŠ Na Popelce v Praze 5 a nejmladší děti Dětského studia Altík

PÁRTY TÚRA / Klukoviny Hm… a Tátové a mámy musí tu být s námi a hlášky a Hlasy ze-mě

Komunitní párty všech generací - mezigenerační tanečně divadelní dialog dětí, dospěláků a seniorů o tom, že JÁ nejsem nesnesitelný.

Hudba Marek Doubrava a Hm…, Jan Čtvrtník. Režie divadelních vstupů Lenka Tretiagová * choreografie Lenka Tretiagová * Renata Bártová * Michal Vodenka * výprava Lenka Tretiagová, Tereza Tretiagová, výtvarná spolupráce Ondřej Lipovský.Hrají a tančí skupina Hm…, Hedvika Řezáčová, Sebastián Vích, Štěpán a Tereza Tretiagovi, Marie Krejčová, Michal Králík, Eva Keroušová, Eva Solarová, Jan Čtvrtník a studenti a děti Tanečního studia Light

Sobota 15. 11. NOC DIVADEL

Pozdní ozvěny Partitury nabídnou dětem od 7 let, dospívajícím a dospělým návštěvníkům odvážnou tanečně divadelní práci s mlýnským kolem v příběhu o neomezené moci, které se může postavit jenom opravdové přátelství.

17:00 - 18:15

KRABATkomunitní divadlo s interaktivním programem pro děti od 7 let a dospívající mládež

Příběh chlapce Krabata, hlavní postavy inscenace, je jedinečný v tom, že zobrazuje dospívání jako skutečný a vážný problém. Vypráví o fascinaci dospívajícího chlapce temnými silami. Jde o příběh všech mladých lidí, kteří se do osidel nějaké moci zapletli. Z nich vede jediná cesta, cesta pevné vůle, opravdového přátelství a zázraku lásky. Představení je inspirováno starou lužickosrbskou legendou podle Otfrieda Preusslera Čarodějův učeň.

Scénář, režie a pedagogické vedení Lenka Tretiagová *choreografie Marta Trpišovská *odborná spolupráce a hudba Mamapapa o.s. * zvuk Štěpán Tretiag * světelný design Lukáš Benda projekceTereza Tretiagová * scéna a kostýmy Dragan Stojcevski. Hrají a tančí David Králík, Vojta Švejda, Michael Vodenka, Jan Čtvrtník, Sebastián Vích, David Ryska, Štěpán Tretiag, Eliška Kašparová, Anna Tretiagová, Lenka Nahodilová a děti Tanečního studia Light.

REZERVACE JSOU NUTNÉ, PROTOŽE KAPACITA SÁLŮ JE OMEZENA ŠKOLY MUSÍ POTVRDIT SVÉ REZERVACE DVA DNY PŘED AKCÍ, JINAK MOHOU BÝT UVOLNĚNY DALŠÍM ZÁJEMCŮM

DOPORUČENÁ VĚKOVÁ HRANICE DIVÁKŮ JE UVEDENA U VŠECH INSCENACÍ A DÍLEN A PROSÍME, ABYSTE JI RESPEKTOVALI

NA SCÉNĚ SE BĚHEM VĚTŠINY DÍLEN A INSCENACÍ DĚTI I DOSPĚLÍ POHYBUJÍ NABOSO, HODÍ SE TEPLÉ PONOŽKY

ZMĚNY A UPŘESNĚNÍ PROGRAMU BUDOU AKTUALIZOVÁNY NA WEBU www.tanecnistudiolight.cz

 Zpráva  4.ročník Festivalu PARTITURA zde

Skotsko 2017

ab06.jpg

AKTUALITY

*

PŘIJATÍ ČLENOVÉ TS LIGHT

na šk. rok 2017/18 ZDE

*

27. 9. 19:00

divadlo E-Werk v Eschwege, Německo

Krabat

*

15. 10. 16:00 Studio Alta 

JOLA MANGPO

*

16. 10. 9:00 + 10:30

Studio Alta

 JOLA MANGPO

*

17. 10. 9:00 + 10:30

Studio Alta

Hodně malá čarodějnice

*

O prázdninách jsme úspěšně hráli a tančili v USA

16. 8. Bohemian Hall, Astoria, New York, 20. 8. Unionville, 24. 8. Linden, 27. 8. Oxford ve státech Michigan a Indiana

*

10. 8. jsme hráli

Děti lví srdce

v Jiráskově Hronově

recenze zde

*

Měli jsme ohromný úspěch ve Skotsku

ABERDEEN INTERNATIONAL YOUTH FESTIVAL

2. 8. 19:30 Divadlo Sebou Dalrymple Hall, Fraserburgh, Skotsko

3. 8. 19:00 JOLA MANGPO The Lemon Tree Theatre, Aberdeen, Skotsko

4. 8. 22:00 Divadlo Sebou Hillhead Student Village, Aberdeen, Skotsko

5. 8. 14:30 + 19:30 Divadlo Sebou HIS MAJESTY´S THEATRE, Aberdeen, Skotsko

*

S úctou jsme se zúčastnili festivalu Menteatrál,

29. 7. jsme v kostele

Marie Nanebevzaté

zahráli Děti lví srdce

*

V červenci jsme se vrátili ze střechy světa. Odzer se během putování setkal se všemi svými sourozenci, rozesetými po indickém Himálaji, a především s rodiči. Děkujeme Vám všem za podporu!

V Zanskaru jsme uvedli představení:

2. 7. JOLA na festivalu Karsha Gustor v klášteru Karsha

4. 7. lidové tance ve vesnici Ičar

10. 7. JOLA v Kargyaku

12. 7. tančení spolu s dětmi z Kargyaku před posvátnou horou Gomporančen!

*

Co o nás napsali na Dětské scéně 2017

Střípky z putování Pitrýska ve Svitavách zahrál Vítek Gajdoš se svými kamarády!

video zde

*

JOLA MANGPO v ČT

*

Facebook: Taneční studio Light

*