Taneční studio Light zapsaný spolek

IČO 660 029 58

se sídlem Fráni Šrámka 18, 150 00 Praha 5,

spisová značka L 8276, vedená u Městského soudu v Praze.

Bankovní spojení ČSOB, Lidická 43/66, Praha 5, č.ú. 124428711-0300,

DIČ  CZ 66002958

E - mail: tanecnistudiolight@gmail.com

Lenka Tretiagová - předseda, tel.: 606 754 666

Eva Kozáková - revizor, tel.: 603 824 110

Aneta Novotná - produkce, rezervace představení

tel.:777 007 104 e-mail: tanecnistudiolight@gmail.com

Naše stanovy /pdf/

Výroční zprávy /od roku 2005 do roku 2016/

2016

V roce 2016 představení Tanečního studia Light shlédlo víc než 3 000 diváků ve Studiu ALTA a podobný počet diváků přilákalo Taneční studio Light na festivalech a přehlídkách v ČR a v zahraničí. K nejvýznamnějším celoročním projektům TSL patřila účast souboru na The World Festival of Children´s Performing Arts in Toyama 2016 v Japonsku., úspěchy inscenací Puntíkáři, pachatelé dobrých skutků a Máslová líza na národních a mezinárodních přehlídkách, uvedení Putování ve větvích v Číně a divadelní workshopy ve Vnitřním Mongolsku, umělecká reprezentace souboru ve Francii a na Slovensku, reprízy profesionálních inscenací pro děti ve Studiu ALTA a vytvoření nové inscenace JOLA MANGPO, uvedení inscenace JOLA pro děti se zdravotním znevýhodněním, umělecké studium vybraných členů souboru v USA, realizace dvou benefičních akcí, nominace JOLY na významné festivaly (Bez bariér, Assitej, Divadlo evropských regionů a další), realizace festivalu komunitního divadla Partitura. Více ve zprávě o činnosti Tanečního studia Light v roce 2016.

2015

V roce 2015 představení Tanečního studia Light shlédlo víc než 2 500 diváků ve Studiu ALTA a podobný počet diváků přilákalo Taneční studio Light na festivalech a přehlídkách v ČR a v zahraničí. K nejvýznamnějším celoročním projektům TSL patřilo turné okolo jezera Michigan v USA, úspěchy inscenací JOLA a Pan Brum a jeho dům na národních a mezinárodních přehlídkách, umělecký pobyt dětí v Paříži, reprízy profesionálních inscenací pro děti ve Studiu ALTA, projekt se seniory s vyvrcholením na festivalu Menteatrál a realizace festivalu komunitního divadla Partitura.

2014

V roce 2014 Taneční studio Light uskutečnilo mnoho projektů v ČR i v zahraničí.
Nejvýznamnější úspěchy a nominace:

Celostátní přehlídka DV v Činoherním klubu - Tátové a mámy musí tu být s námi
Malá inventura, festival profesionálního divadla – Hlasy země
Dětská scéna přehlídka dětského divadla s postupem do celostátního kola – Trpaslík byl lesa král
Otevřeno,národní přehlídka pohybového divadla a pantomimy – Tátové a mámy musí tu být s námi /duben/
Gratias tibi, udílení cen v Lucerně – Krabat a reprezentační pásmo
Tour Eiffel, reprezentační pásmo, Trpaslík byl lesa král ;
Refufest, festival národnostních menšin na Kampě – Tátové a mámy musí tu být s námi
Jiráskův Hronov, národní divadelní přehlídka – Trpaslík byl lesa král
Český týden v Meschers, mezinárodní festival – Hlasy země, Trpaslík byl lesa král, reprezentační pásmo
Next wawe, festival nového divadla – Generace FB
4+4 dny v pohybu, festival profesionálního pohybového divadla – Karlík
Divadlo, děti, výchova, festival výchovy dětí divadlem v DiskuTrpaslík byl lesa král
Partitura, festival komunitního divadla pro děti v Praze – Hodně malá čarodějnice, Krabat, Putování ve větvích,Hlasy země, Tátové a mámy musí tu být s námi  
Přehlídka seniorského divadla v Miletíně – Hlasy země

 2013

V roce 2013 Taneční studio Light získalo mnoho ocenění na soutěžních přehlídkách tanečních a divadelních, včetně nominací pro inscenaci Tátové a mámy musí tu být s námi na národní přehlídku Dětská scéna ve Svitavách, choreografii To jsi ty na národní přehlídku Scénických dětských tanců v Kutné Hoře (pořadatel obou přehlídek je NIPOS Artama). V červnu 2013 studio reprezentovalo ČR v Paříži tanečním pásmem BuJARO, složeným z lidových tanců, hudby a veršů. Na festival Duhové divadlo do Písku byla pozvaná drobná inscenace začínajících dětí Strašidelná pravda. Profesionální inscenace Hodně malá čarodějnice se s velkým mezinárodním ohlasem zúčastnila v únoru festivalu Malá inventura a v létě festivalu KioSK v Žilině. V roce 2013 studio realizovalo 36 repríz a jednu premiéru profesionálních inscenací komunitního divadla, z toho 33 představení v Praze. Taneční studio Light se v létě 2013 s velkým úspěchem zúčastnilo mezinárodních festivalů na Slovensku a ve Francii, kam byly inscenace a choreografie souboru nominované z celosvětového výběru. V září byla inscenace Krabat nominovaná na festival Kefír v Třebovli a v říjnu se inscenace Putování ve větvích dočkala osobního ocenění autora literární předlohy Timothéa de Fombella na festivalu Tabook v Táboře. V říjnu studio hostilo zahraniční hosty z Paříže.

2012

V roce 2012 děti Tanečního studia Light rozvíjely a reprízovaly pod vedením svých pedagogů celovečerní taneční inscenaci inspirovanou příběhem Otfrieda Preusslera „Malá čarodějnice“ a představení na motivy Woodyho Allena s názvem „Velké vyhlídky“. Inscenace a choreografie studia získaly řadu prestižních ocenění - postup na Národní přehlídku scénických tanců v Kutné Hoře, na národní přehlídku Dětská scéna ve Svitavách, zařazení do dramaturgie světového festivalu Aberdeen International Youth Festival ve Skotsku a uvedení na festivalu Evropský týden ve francouzském Meschers, postup do Ústřednoho kola TO ZUŠ v Kroměříži, zlatý pohár v taneční soutěži STAP a další ocenění. Inscenace Krabat byla přijata do dramaturgie festivalu Malá inventura.
Celoroční práce dětí a studentů vyvrcholila festivalem
Tanečního studia Light s názvem PARTITURA.
Taneční studio Light uskutečnilo v roce 2012 celkem 29 profesionálních představení a vytvořilo novou profesionální interaktivní inscenaci Hodně malá čarodějnice.
Taneční studio Light opakovaně spolupracovalo  se školou v Crostwitz, uvedlo svá představení na jubilejním 40. ročníku Festivalu mladých v Aberdeenu (Skotsko) a vedlo každodenní ateliery taneční a dramatické výchovy a uspořádalo řadu inspirativních představení na festivalu ve francouzském Meschers.
Taneční studio Light vedlo nadále projekt Tanec školám a zrealizovalo řadu přednášek a tanečních workshopů, uskutečnilo mnoho víkendových a prázdninových pobytů dětí v ČR i v zahraničí.

2011

V roce 2011 se TSL zaměřilo na práci, inspirovanou literární předlohou Krabat. Cestování dětí a profesionálních umělců po Lužici, provázené reprízováním dětské verze představení o Krabatovi, vyvrcholilo premiérou profesionální inscenace Krabat. Projekt Po stopách Krabata se stal ukázkovým projektem Fondu budoucnosti. Inscenace O panence, která není pro každého, byla nominovaná na národní přehlídku Dětská scéna, taneční pásma TSL byla přizvána k reprezentaci na festivalech v Chorvatsku a v Německu, a byla provázená tvůrčími dílnami se zahraničními partnery. TSL zahájilo první ročník festivalu komunitního divadla Partitura. Děti a studenti připravili work in progress k budoucí inscenaci Hodně malá čarodějnice. TSL získalo hlavníé cenu v soutěž TV o nejvydařenější video klip "Proměny v tanci". Klip se stal znělkou festivalu Partitura a za výhru se pořídila zvuková technika k inscenaci Krabat.

2010 

V roce 2010 se TSL zaměřilo zejména na zahraniční spolupráci v oboru tanečního divadla a rozšířilo svoji činnost o tvorbu a reprízy profesionálních inscenací nejen pro děti. Inscenace Zákon cesty a taneční pásmo Ke kořenům lidové kultury byly nominovány na zahraniční festivaly v Anglii a v Chorvastku. Projekt Vánoční zastavení byl určen zahraničním partnerům v Německu. V roce 2010 TSL vytvořilo mnoho nových choreografií a interaktivních pohybových workshopů, s inscenací Zákon cesty se zúčastnilo Národní přehlídky Otevřeno v Kolíně. Studio získalo nominaci na Národní přehlídku Dětská scéna, na celostátní přehlídku STD a další ocenění. V roce 2010 byla zahájena tvorba inspirovaná předlohou Krabat. Inscenace Putování ve větvích byla vybrána do mezinárodního divadelního katalogu. TSL realizovalo ve Staré čistírně odpadních vod unikátní tanečně divadelní projekt.

2009

V roce 2009 TSL navázalo na dosavadní spolupráci s krajany v Banátu tvorbou inscenace Hlasy země, uvedené spolu s inscenací Milá sedmi loupežníků na TANCI PRAHA a nominované na národní přehlídku scénických tanců v Kutné hoře. Na národní přehlídku Dětská scéna byla nominována inscenace Barborka a cucavé bonbony. Choreografie dětí získaly různá ocenění (zejména Komáří svatba). Byla také realizovaná premiéra nové profesionální inscenace Putování ve větvích v divadle Ponec. Zahraniční projekt Balkánské mozaiky zavedl tanečníky až do Makedonie.

2008

V roce 2008 se činnost TSL zaměřila na sociální projekty. TSL vytvořilo unikátní představení během pobytů v horské vesnici Eibenthal v Rumunsku a v horské vesnici Rička v Podkarpatské Rusi. Představení Kdy víly přestávají čarovat, vytvořené s krajanskými dětmi v Banátu, bylo uvedeno na festivalu TANEC PRAHA. Drobné choreografie a inscenace získaly nominace na národní přehlídky a další ocenění. Inscenace Milá sedmi loupežníků se hrála na festivalech v Koločavě a na Siněvirskkém jezeře.

2007

V roce 2007 TSL úspěšně rozšířilo projekt Tanec školám nejen o pravidelnou výuku tanečně pohybové výchovy na mnoha pražských školách, ale také o interaktivní představení pro děti a mládež. Úspěšně byla reprízována Ronja, dcera loupežíka, nová inscenace Velké vyhlídky a vytvořena byla první interaktivní inscenace vedená profesionálními umělci Pohádka po kapkách. Inscenace Velké vyhlídky byla nominovaná na studentskou přehlídku v Bechyni a na národní přehlídku Otevřeno v Kolíně. Některé z choreografií TSL získaly ocenění na soutěžích a festivalech. TSL opět vyrazilo za krajany do Banátu, tentokrát s jasnou koncepcí spolupráce s obyvateli horských vesnic.

2006

V roce 2006 se TSL podařilo dosáhnout na domácí i zahraniční scéně. Nominace na národní přehlídku scénických tanců v Kutné hoře - choreografie Maličká su, na národní přehlídku tanečních oborů ZUŠ v Pardubicích - choreografie Maličká su, na národní přehlídku Dětská scéna v Trutnově  - inscenace tanečního divadla "Francínek a Evelínka", na národní přehlídku dětských filmů Lvíček v Ústí nad Orlicí tvorba dětí "Krkonošské večerníčky". TSL vytvořilo novou inscenaci Ronja, dcera loupežníka a další drobné choreografie. V roce 2006 začal projekt Tanec školám. TSL uskutečnilo zahraniční reprezentaci a spolupráci v Norsku. Inscenace Ronja, dcera loupežníka získala nominaci na Národní přehlídku Dětská scéna a hrála pro školy v divadle Ponec.

2005 

V roce 2005 se hlavním cílem TSL stala realizace rozsáhlého projektu zaměřeného na počátek spolupráce s českými krajany v rumunském Banátu. Studio vytvořilo novou inscenaci Francínek a Elelínka (navazující na úspěšné představení Hra o Marii, uvedené v roce 2004 na festivalu TANEC PRAHA. TSL vytvořilo taneční i filmový umělecký dokument o cestě Banátem a zaměřilo se na charitativní činnost ve spolupráci s Člověkem v tísni, Avon, Barevný svět, Děti dětem, Fond ohrožených dětí atd.

zprávy z tvorby inscenací zde

zprávy ze zahraničních projektů zde

 

Skotsko 2017

aberdeen1.jpg

AKTUALITY

*

15. 10. 16:00 Studio Alta 

JOLA MANGPO

*

16. 10. 9:00

Studio Alta

 JOLA MANGPO

*

17. 10. 9:00 + 10:30

Studio Alta

Hodně malá čarodějnice

*

O prázdninách jsme úspěšně hráli a tančili v USA

16. 8. Bohemian Hall, Astoria, New York, 20. 8. Unionville, 24. 8. Linden, 27. 8. Oxford ve státech Michigan a Indiana

*

10. 8. jsme hráli

Děti lví srdce

v Jiráskově Hronově

recenze zde

*

Měli jsme ohromný úspěch ve Skotsku

ABERDEEN INTERNATIONAL YOUTH FESTIVAL

2. 8. 19:30 Divadlo Sebou Dalrymple Hall, Fraserburgh, Skotsko

3. 8. 19:00 JOLA MANGPO The Lemon Tree Theatre, Aberdeen, Skotsko

4. 8. 22:00 Divadlo Sebou Hillhead Student Village, Aberdeen, Skotsko

5. 8. 14:30 + 19:30 Divadlo Sebou HIS MAJESTY´S THEATRE, Aberdeen, Skotsko

*

S úctou jsme se zúčastnili festivalu Menteatrál,

29. 7. jsme v kostele

Marie Nanebevzaté

zahráli Děti lví srdce

*

V červenci jsme se vrátili ze střechy světa. Odzer se během putování setkal se všemi svými sourozenci, rozesetými po indickém Himálaji, a především s rodiči. Děkujeme Vám všem za podporu!

V Zanskaru jsme uvedli představení:

2. 7. JOLA na festivalu Karsha Gustor v klášteru Karsha

4. 7. lidové tance ve vesnici Ičar

10. 7. JOLA v Kargyaku

12. 7. tančení spolu s dětmi z Kargyaku před posvátnou horou Gomporančen!

*

Co o nás napsali na Dětské scéně 2017

Střípky z putování Pitrýska ve Svitavách zahrál Vítek Gajdoš se svými kamarády!

video zde

*

JOLA MANGPO v ČT

*

Facebook: Taneční studio Light

*